«گیل دخت راهی آنتن می شود»

سریال تاریخی “گیل‌دخت” در حالی قرار است به زودی پخش خود را آغاز کند که مخاطبان می‌توانند منتظر مجموعه تلویزیونی باشند که تاریخ را ورق می‌زند. “گیل دخت” عنوان سریالی تاریخی است که در سکوت خبری تولید و اکنون برای اولین بار پایان تصویربرداری اطلاع رسانی می شود.”گیل دخت” به کارگردانی مجید اسماعیلی و تهیه […]

سریال تاریخی “گیل‌دخت” در حالی قرار است به زودی پخش خود را آغاز کند که مخاطبان می‌توانند منتظر مجموعه تلویزیونی باشند که تاریخ را ورق می‌زند.

“گیل دخت” عنوان سریالی تاریخی است که در سکوت خبری تولید و اکنون برای اولین بار پایان تصویربرداری اطلاع رسانی می شود.”گیل دخت” به کارگردانی مجید اسماعیلی و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی ساخته شده و پیش تولید آن از ابتدای سال ۹۸ شروع و از اواسط همان سال در استان گیلان کلید خورده است  و پس از حدود ۲ سال تصویربرداری آماده پخش می شود.

نویسنده این سریال  ۶۵ قسمتی مجید آسودگان است که برای نگارش فیلمنامه حدود ۵ سال زمان گذاشته است از جمله کارهای این نویسنده خلاق می توان به سریال های چادر گلدار، راه و بی راه اشاره کرد.

این اثر تاریخی بعد از تجربه موفق فیلم سینمایی “ماهی سیاه کوچولو” اولین سریال تلویزیونی       مجید اسماعیلی محسوب  می شود. از دیگر فیلم های اسماعیلی به فیلم سینمایی خدا جیرجیرکها را دوست دارد، رقص روی یخ، گمیچی را می توان نام برد.

در خلاصه داستان سریال چنین آمده است: حکایت گلنار و اسماعیل که در میان هیاهو و مهلکه قجری تارو پود دلشون با مهر و محبت هم بافته می شود  قصه و غصه عاشق و معشوقیه که اگه صد دلیل برای رفتن داشته باشند یه بهونه برای موندن پیدا می کنن و…

طراح لوگوی “گیل دخت” حسام حاجی پور است و مجری طرح آن موسسه فرهنگی هنری وصف صبا که به سفارش مرکز فیلم و سریال معاونت برون مرزی سازمان صدا و سیما تولید شده که البته بازیگران و عوامل آن نیز بزودی معرفی می شود.

 

دسته بندی
ارتباط با ما
مجموعه‌های مرتبط