• خانه
  • اخبار
  • مهشید جوادی: دوست ندارم نقش‌های تکراری بازی کنم/ عاشق سریال‌های پلیسی هستم

مهشید جوادی: دوست ندارم نقش‌های تکراری بازی کنم/ عاشق سریال‌های پلیسی هستم

بازیگر سریال تلویزیونی «نوار زرد» می‌گوید «من عاشق ژانر پلیسی هستم و خیلی دوست داشتم که آن را تجربه کنم، از این جهت بابت بازی این نقش آن هم در یک سریال پلیسی هیجان زده هستم.» خبرگزاری فارس، گروه تلویزیون: یکی از سریال‌هایی که در ماه‌های اخیر روی آنتن شبکه دو رفت و توانست بخشی از […]

بازیگر سریال تلویزیونی «نوار زرد» می‌گوید «من عاشق ژانر پلیسی هستم و خیلی دوست داشتم که آن را تجربه کنم، از این جهت بابت بازی این نقش آن هم در یک سریال پلیسی هیجان زده هستم.»

خبرگزاری فارس، گروه تلویزیون: یکی از سریال‌هایی که در ماه‌های اخیر روی آنتن شبکه دو رفت و توانست بخشی از مخاطبان را همراه خود کند سریال نوار زرد بود. سریالی که فصل دوم آن در حالی پخش شد که بخش زیادی از بازیگران آن نسبت به فصل اول تغییر کرده بودند و نقش اصلی آن هم که در فصل پیش امیر آقایی آن را بازی کرده بود، این بار به بانیپال شومون سپرده شد تا نخستین تجربه جدی بازیگری او در تلویزیون هم با این سریال شکل گیرد.

مهشید جوادی هم که با سریال بچه مهندس شناخته شده بود، در این سریال ایفاگر نقشی بود که با سریال قبلی‌اش کاملاً تفاوت داشت. درباره تجربه بازی در یک سریال پلیسی با مهشید جوادی بازیگر سریال «نوار زرد» گفت‌وگو کرده‌ایم که در ادامه آن را می‌خوانید.

*ژانر پلیسی و حادثه‌ای یکی از ژانرهای پرطرفدار جهان است؛ نخستین تجربه در چنین ژانری چطور بود؟ 

من عاشق ژانر پلیسی هستم و خیلی دوست داشتم که آن را تجربه کنم، از این جهت بابت بازی این نقش آن هم در یک سریال پلیسی هیجان زده هستم.

*نوار زرد سومین تجربه جدی و پر مخاطب شما در تلویزیون است؟ 

بله، من سال ۹۵ سریال «آنام» را در شبکه ۳ داشتم که سریال پرطرفداری هم بود و «نوار زرد» بعد از سریال «بچه مهندس» سومین سریال جدی من در تلویزیون است.

*چه شد که به این سریال پیوستید و این نقش را بازی کردید؟ 

مهمترین انگیزه‌ام متفاوت بودن نقش نسبت به نقش‌های پیشینم بود. نمی‌دانم بگویم متأسفانه یا خوشبختانه بعد از سریال «بچه مهندس» از پروژه‌هایی که با من تماس گرفته می‌شد برای نقش‌های مشابه این سریال بود، با همان تم شخصیتی و همان ویژگی‌ها؛ یک دختر مهربان و کاملاً مثبت که قرار است جنبه‌های مثبت سریال را نمایندگی کند. در نوار زرد اما یک شخصیت خاکستری و منفی را بازی کردم و این تفاوت را بسیار دوست دارم.

*از اینکه مخاطب بابت شناخت قبلی که از سریال‌های‌تان دارد شما را در قالب جدید که یک شخصیت منفی است نپذیرد، نمی‌ترسیدید؟ 

من بازیگر هستم و بازیگری یعنی پذیرش نقش‌ها و ویژگی‌های متفاوت. اگر قرار بود که فقط یک مدل نقش را بازی کنم ترجیح می‌دادم وارد عرصه بازیگری نشوم. شاید چند سال دیگر دوباره نقشی مانند سریال بچه مهندس را تکرار کنم اما اینکه بخواهم یک مدل شخصیتی را به عنوان شناسنامه کاری خود انتخاب کنم نه چنین کاری نخواهم کرد و دوست دارم نقش‌های متفاوتی را تجربه کنم.

*در شکل گیری شخصیت نسیم چقدر به چیزی که کارگردان از شما می‌خواست اضافه کردید و به اصطلاح نقش را از آن خود کردید؟ 

ابتدا باید بگویم که سروش محمدزاده واقعاً آدم درجه یکی است و کار کردن با او و آقای شفیعی به عنوان کسانی که در رأس این کار بودند برای من بسیار لذت بخش بود. شخصیت نسیم را طبق آنچه که آقای محمدزاده می‌خواست با هم گفت‌وگو می‌کردیم و درباره جزئیات رفتاری او به طور مشترک به نتیجه می‌رسیدیم. من هم پیشنهاداتی داشتم و حتی درباره جزئیاتی که در نقش دیده شد، مانند اینکه کاملاً سرد و بِت بازی می‌کرد و حتی بیانش هم به این موضوع کمک می‌کرد.

*به نظرتان بانیپال شومون که نقش مقابل شما را هم ایفا می‌کرد توانست از پس نقشی که در فصل قبل امیر آقایی آن را بازی می‌کرد، برآید؟ 

نقش سرگرد این خطر را داشت که به خاطر آن که در فصل قبل امیر آقایی آن را بازی کرده بود و او هم بازیگر خیلی خوبی و هم پرطرفدار است، در این فصل به خطر بیفتد و مخاطبان را نپذیرد؛ اما بانیپال شومون خیلی خوب بازی کرد و به نظرم توانست از پس این چالش با موفقیت برآید و مخاطبان را همراه خود کند.

*تغییر بازیگران یک سریال در فصل‌های مختلف هر چند چیزی است که در سریال‌های جهان تجربه شده اما مخاطب ایرانی با این موضوع چندان آشنا نیست. به نظرتان گروه بازیگران «نوار زرد» توانست از پس این چالش برآید؟ 

من در فصل اول این سریال نبودم و شخصیتم هم در فصل قبلی حضور نداشت، اما جالب است که در سریال «بچه مهندس» ما چنین تجربه‌ای داشتیم و بازیگر مقابل من تغییر کرد. راستش من هم نگران این موضوع بودم که مخاطب درباره این تغییر کلی بازیگران در این فصل «نوار زرد» نسبت به فصل قبلی چه فکری می‌کند؛ اما وقتی چند قسمت اول روی آنتن رفت خیالم راحت شد که مخاطب، این سریال را با همین شکل و شمایل تازه پذیرفته و آن را دنبال می‌کند.

انتهای پیام/

 

دسته بندی
ارتباط با ما
مجموعه‌های مرتبط