• خانه
  • اخبار
  • داستان سریال «عقیق» متعلق به ۱۳۰۸ است نه ۱۳۲۰

داستان سریال «عقیق» متعلق به ۱۳۰۸ است نه ۱۳۲۰

از آنجایی که در چند روز اخیر حاشیه هایی پیرامون سریال محرمی «عقیق» در خصوص بازه تاریخی روایت شده در سریال ایجاد شده است روابط عمومی این پروژه ارائه توضیحاتی در این باره را لازم دانست

از آنجایی که در چند روز اخیر حاشیه هایی پیرامون سریال محرمی «عقیق» در خصوص بازه تاریخی روایت شده در سریال ایجاد شده است روابط عمومی این پروژه ارائه توضیحاتی در این باره را لازم دانست.

به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری وصف صبا؛ از آنجایی که در چند روز اخیر حاشیه هایی پیرامون سریال محرمی «عقیق» در خصوص بازه تاریخی روایت شده در سریال ایجاد شده است روابط عمومی این پروژه ارائه توضیحاتی در این باره را لازم دانست که در ادامه میخوانید.

برخلاف آنچه که در برخی سایت ها، صفحات و کانال های فضای مجازی گفته میشود مبنی بر اینکه داستان سریال عقیق در سال های منتهی به ۱۳۲۰ میگذرد و اتفاقات و فضا سازی های سریال با آن دوره تاریخی همخوانی ندارد باید به این نکات اشاره کرد:

همان طور که در سکانس آغازین قسمت اول مجموعه تلویزیونی «عقیق» نشان داده شد داستان سریال محرمی «عقیق» در خرداد ١٣٠٨ در یکی از محل های تهران روایت میشود. در آن سال محرم در ماه خرداد قرار داشته است. در این سال هنوز نسبت به عزاداری ها سخت گیری های جدی از سمت حکومت وقت صورت نگرفته بود. همچنین مدل و سبک پوشش در لباس و کلاه ، لوکیشن های مورد استفاده قرار گرفته در این کار عینا مطابق موجودیت تاریخ اشاره شده است. در این بازه تاریخی بعضی از محله های تهران به مدت سه ساعت میتوانستند از برق استفاده کنند و حمل و نقل ها همچنان به شکل اسب گاری و حتی اتوبوس و ماشین های شخصی صورت می گرفت و هنوز مردم برای خروج از شهرشان و مسافرت به شهر دیگری نیازمند تهیه مجوز سفر از نهاد مربوطه بوده اند.

به زودی مستنداتی پس از کسب اجازه از سازندگان دو فیلم مستند که حد فاصله تاریخ ١٣٠٨ تا ١٣٣٠ و ورود متفقین به ایران را روایت می کنند توسط کانال وصف صبا منتشر خواهد شد تا تاریخ ثبت شده به صورت تصویر در معرض دید علاقه مندان سریال عقیق قرار گیرد.

مجموعه تلویزیونی «عقیق» به مناسبت ایام محرم از ۲۲ مهر روانه آنتن شبکه سوم سیما شد و تاکنون شش قسمت از این سریال تاریخی پخش شده است.

 

دسته بندی
ارتباط با ما
مجموعه‌های مرتبط