جسارت سیما در طرح موضوعی جدید

حجت الاسلام زائری معتقد است: محمدحسین لطیفی در «سر دلبران» این اثر جذاب و جدید به خوبی از ظرافت دراماتیک مسجد برای طرح موضوعات اجتماعی و دینی استفاده کرده است. «حجت‌الاسلام زائری» در صفحه شخصی خود مطلبی به شرح زیر درباره «سر دلبران» به کارگردانی محمدحسین لطیفی نوشته است: مجموعه تلویزیونی «سر دلبران» که شبها […]

حجت الاسلام زائری معتقد است: محمدحسین لطیفی در «سر دلبران» این اثر جذاب و جدید به خوبی از ظرافت دراماتیک مسجد برای طرح موضوعات اجتماعی و دینی استفاده کرده است.

«حجت‌الاسلام زائری» در صفحه شخصی خود مطلبی به شرح زیر درباره «سر دلبران» به کارگردانی محمدحسین لطیفی نوشته است:

مجموعه تلویزیونی «سر دلبران» که شبها ساعت بیست و دو از شبکه یک سیما پخش می‌شود، تجربه‌ای متفاوت و تازه در پرداختن به موضوع روحانیت است.
محمدحسین لطیفی در این اثر جذاب و جدید به خوبی از ظرفیت دراماتیک مسجد برای طرح موضوعات اجتماعی و دینی استفاده کرده است.
یکی از مهمترین موضوعات، نقش روحانیت و باورهای سنتی مردم بوده که جسارت سیما در طرح موضوعی چنین مهم واقعا جای تحسین بسیار دارد.
وقتی مردم ذهنیتی پیدا کرده اند که حاج آقا صاحب کرامات است ولی سید روحانی جوان می گوید من نمی‌خواهم از باور مردم دزدی کنم!
سید می‌گوید: این شفایی نیست که کار من باشد، این شفا نیست، من اگر می توانستم شفا بدهم مریض خودم را که روی تخت بیمارستان است شفا می دادم!
جماعت می گویند: این از بزرگی و تواضع شماست ، صلوات بفرست!
می گوید: شفا نیست، شما حالا می خواهید صلوات بفرستید، بفرستید! ولی این شفا نیست!
جماعتی که از جایگاه روحانیت استفاده می کنند برای کاسبی خودشان -و دور و بر خودمان همین امروز- فراوانند!
آخرش هم بدنامی اش برای روحانیت می ماند! همه صاحبان بانک و سرمایه و قدرت و … که مشغول کاسبی خودشانند و روحانیت هم بخشی از چینش و محاسبه کاسبی شان است! و حتى نمی گذارند همان روحانیت کلمه ای سخن بگوید!

منبع: خبرگزاری فارس

 

دسته بندی
ارتباط با ما
مجموعه‌های مرتبط