از تهیه کننده سریال «کیمیا» رفع اتهام شد

پیروی شکایت جمعی از قضات از محمدرضا شفیعی؛ تهیه­ کننده سریال «کیمیا»، که به اتهام توهین و افترا به قضات دستگاه قضایی صورت گرفته بود در جلسه­ اخیر بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه عدم سوءنیت سازندگان سریال اثبات و قرار منع تعقیب صادر و اعلام شد. شاکیان این پرونده سریال «کیمیا» را به دلیل رشوه […]

پیروی شکایت جمعی از قضات از محمدرضا شفیعی؛ تهیه­ کننده سریال «کیمیا»، که به اتهام توهین و افترا به قضات دستگاه قضایی صورت گرفته بود در جلسه­ اخیر بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه عدم سوءنیت سازندگان سریال اثبات و قرار منع تعقیب صادر و اعلام شد.

شاکیان این پرونده سریال «کیمیا» را به دلیل رشوه ­خوار نشان دادن قضات دادگستری و وجود فساد در قوه قضاییه مورد نقد قرار داده و تهیه کننده را متهم می­ دانستند. این در حالی است که سریال «کیمیا» در قسمت­ های مختلف جوانب متعددی از زندگی قضات را به تصویر کشیده بود تا جایی که حتی در سکانسی یکی از قضات را که از دریافت رشوه امتناع نموده مورد ضرب و جرح قرار می­ دهند.

از همین رو نمی ­توان مدعی شد که سریال نگاهی تک­ بعدی و تخریب­ گرانه نسبت به قضات داشته است. ضمن اینکه ساخت هر فیلم و سریالی _به عنوان محصولی فرهنگی_ برگرفته از واقعیات مثبت و منفی جامعه بوده و انعکاسی از همان جریان­ های موجود را نمایان خواهد کرد.

بنابر آنچه گفته شد و به استناد قانون آئین دادرسی کیفری، اتهام مطرح شده توسط قضات مبنی بر بی­ احترامی و افترا به انجام برخی جرایم توسط جامعه قضایی رد شده و از تهیه کننده این پروژه رفع اتهام و بعد از دو سال پیگیری قرار منع تعقیب صادر شد.

اولین قسمت سریال «کیمیا» مهر ماه سال ۹۴ روانه آنتن شبکه دو سیما شد. سریالی پرمخاطب به کارگردانی جواد افشار و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی که عنوان طولانی­ ترین سریال سیما را با خود همراه دارد. اما مدتی بعد از پخش سریال حواشی مذکور در خصوص تصویرگری علیه قضات دستگاه قضایی مطرح و شکایت­ جمعی از صاحبان این منصب به دادسرای فرهنگ و رسانه رسید.

«کیمیا» سریالی با محوریت زندگی بانوی جوانی به نام «کیمیا پارسا» با بازی مهراوه شریفی‌نیا بود که در سه مقطع قبل از انقلاب، انقلاب و جنگ تحمیلی، زمان حال روایت می­ شد و بازیگران بسیاری از جمله مهراوه شریفی نیا، آزیتا حاجیان، حسن پورشیرازی، نیکی کریمی، رضا کیانیان، حامد بهداد، پوریا پور سرخ، مهدی سلطانی، امیرحسین آرمان، مهدی پاکدل، گلوریا هاردی و… در آن ایفای نقش کرده­ اند.

 

دسته بندی
ارتباط با ما
مجموعه‌های مرتبط